Ontdek natuur en erfgoed
Ontvang elke maand tips en nieuws in je mailbox
Afgelopen weekend is het eerste lammetje van het jaar geboren op landgoed Heidestein bij Zeist. Om dit te vieren kan je aankomende zondag beschuit met muisjes komen eten, en mag je om 15:30 helpen met het voeren van de schapen.
De komende maand worden er nog een aantal geboren, maar hoeveel dat er ongeveer zijn gaan we niet verklappen. Kinderen kunnen namelijk nog steeds proberen om dat aantal te raden. Lijkt het je leuk om mee te doen aan deze wedstrijd? Schrijf je dan op zondag in bij het informatiecentrum in de Schaapskooi. Tijdens het schapenscheerfeest op 8 juni wordt bekend gemaakt wie het goed had, en krijgt diegene een leuke verrassing.
Wil je meer te weten komen over de Drentse heideschapen die het landgoed begrazen? Op de Schapenroute leer je aan de hand van leuke vragen alles over de lammetjes van dit oerhollandse schapenras. De route start bij de ingang van Schaapskooi Heidestein en is ook toegankelijk als het informatiecentrum gesloten is.
Kijk voor meer info op: https://www.utrechtslandschap.nl/infocentra/schaapskooi-heidestein