Fietje waarom

Hallo, ik ben Fietje Waarom. Ik heet zo omdat ik altijd veel vraag als ik in de natuur ben.
Laatst heb ik waterbeestjes gevangen bij steenfabriek de Bosscherwaarden. Je gelooft niet wat er allemaal in mijn schepnet terecht kwam.
Wie Het Utrechts Landschap helpt om de natuur te beschermen kan in Mijn Landschap lezen wat dat voor muisje was, maar ik weet zeker dat veel andere bezoekertjes er ook erg benieuwd naar zijn. Klik op het plaatje hiernaast om meer te weten over waterbeestjes of kies een van mijn andere verhalen over de natuur.

 

 

 

/p3.php?RubriekID=2056,_self

Maak zelf een stevig schepnet
Waterbeestjes kun je het best vangen met een zelfgemaakt schepnet. We gaan je precies vertellen hoe dat moet en wat je ervoor nodig hebt. Klik op het plaatje hiernaast dat te zien.

 

 

 

/p3.php?RubriekID=2097,_self

Waterbeestjeszoekplaat
Klik op het plaatje hiernaast voor een zoekplaat die je moet afdrukken. Hiervoor is Adobe Reader nodig.
Schrijf de goede namen bij de nummertjes onder de beestjes. Als je er niet uitkomt zijn hier de goede antwoorden.


 

 

 

/import/assetmanager/5/865/zoekplaat_waterbeestjes.pdf,_blank

Alles over waterbeestjes
Inmiddels weet Fietje al veel meer over waterbeestjes dan wat er in Mijn Landschap te lezen is. Als je hiernaast klikt vertelt ze er van alles over.
Ook interessant voor de wat oudere kinderen die een spreekbeurt willen houden.

 

/p3.php?RubriekID=2172,_self

Waterbeestjesquiz
Denk jij dat je alles weet over de natuur? Ga dan naar naar onze quiz en kijk of het echt zo is. Laat anderen het ook proberen en vergelijk jullie score. Deze keer gaat het over waterbeestjes.

Kijk ook nog eens naar de vorige webpagina's van Fietje:

Fietje en de vleermuizen - winter 2004/2005
Fietje en de kevers in molens - voorjaar 2005
Fietje en de dagvlinders - zomer 2005
Fietje en de dassen - herfst 2005
Fietje en de zandhagedis - winter 2005/2006
Fietje en het elzenbroekbos - voorjaar 2006

Fietje en de muizen - zomer 2006

Fietje en de waterbeestjes - herfst 2006

 

/p3.php?RubriekID=2298,_self

 

Voor wie nóg meer wil weten zijn hier wat links naar andere sites:

Waterbeestjes gezocht: welke beestjes komen er in onze sloten en plassen voor? Project van de waar alle kinderen van Nederland aan mee kunnen doen.

Waterwereld: veel informatie over planten en dieren van zoet en zout water

Het Zoetwateraquarium:
hoe kun je waterbeestjes het best in een aquarium houden?

Vissenschool
: leuke site voor kinderen over vissen en andere waterdiertjes.

In sloot en plas:
voorbeelden van dieren onder en boven water.

De Vlinderstichting
: pagina van de Vlinderstichting over libellen.