Ga mee op een verrassende herfstwandeling door bos Birkhoven, onder leiding van de gidsen van Utrechts Landschap. In deze tijd van het jaar laten paddenstoelen zich overal zien: groot en klein, kleurrijk of juist bijna onzichtbaar tussen de bladeren. Ontdek hoe bijzonder en belangrijk deze schimmels zijn voor het bos.
Tijdens de wandeling leer je meer over de verschillende soorten paddenstoelen die we onderweg tegenkomen en hun rol in de natuur. Ook is er aandacht voor de bomen, de dieren die in het bos leven en de vruchten die de herfst voortbrengt. Samen ontdekken we hoe het bos zich voorbereidt op de winter en welke veranderingen daarbij horen.
Praktische informatie
Datum
zo. 4 oktober 2026
13:30 – 15:30 uur
Startpunt
We verzamelen bij het grote informatiebord van Utrechts Landschap bij het parkeerterrein aan de Barchman Wuytierslaan 232, (afslag voor o.a. het bosbad en Out2Enjoy) 3819 AC Amersfoort.
Eigen vervoer
Parkeren kan op het parkeerterrein aan de Barchman Wuytierslaan 232, (afslag voor o.a. het bosbad en Out2Enjoy) 3819 AC Amersfoort.
Kosten
Ticket €5
Kind t/m 12 jaar €3
Beschermer €3
Junior Beschermer (t/m 12 jaar) €2
Reserveren
Vooraf reserveren verplicht. Als je tickets reserveert, dan ga je akkoord met onze activiteitvoorwaarden.
Duur
De wandeling duurt zo’n twee uur.
Toilet
Toilet aanwezig.
Toegankelijkheid
Niet geschikt voor bezoekers in een rolstoel.
Honden
Honden zijn verboden.