
Kasteel Loenersloot zag u misschien al vanaf de A2 bij Vinkeveen of vanuit de trein naar Amsterdam. De donjon, rond 1200 gebouwd, is het trotse hart van het prachtige, verborgen gelegen kasteel Loenersloot. Ooit woonde roofridder Splinter van Loenersloot er. Van 1773-1776 werd het slot op grote schaal verbouwd tot een zomerverblijf. Een rondleiding door het oudste gebouw in de regio is zeker de moeite waard!
Het slot werd in 2012 en 2013 ingrijpend gerestaureerd. Sinds mei 2013 is het na 750 jaar particuliere bewoning voor een belangrijk deel toegankelijk voor het publiek. In de volledig ingerichte ruimten lijkt het of de barones, de laatste bewoonster, die er bijna 50 jaar woonde, net even afwezig is. U waant zich in een buitenhuis uit de 18de eeuw, met behoud van het specifieke van een middeleeuws kasteel: gracht, stokoude toren, kloostermoppen, oprijlaan en veel meer. En ook met de unieke geschilderde (linnen) behangsels uit de 18de eeuw op de prachtige bel-etage!
Samen met een gids ontdek je het kasteel. Van de kelders tot op de toren – met een mooi uitzicht tot de Dom van Utrecht toe – en in veel fraaie ruimten daartussen. Waaronder de bel-etage en de grote zolder.
Groepen kunnen een rondleiding op maat aanvragen.
Praktische informatie
Datum
Op vrijdagochtend:
- van 11u00 tot 12u30
Op vrijdagmiddag:
- van 13u30 tot 15u00
Op zaterdagochtend:
- van 11u00 tot 12u30
Op zaterdagmiddag:
- van 13u30 tot 15u00
Locatie
Het kasteel ligt aan de Rijksstraatweg 211 in Loenersloot. De rondleiding start vanaf het bankje/fietsenrek op de oprijlaan van het kasteel (zie bord “start rondleiding”).
Eigen vervoer
Parkeren kan op het daarvoor ingerichte parkeerterrein, Rijksstraatweg 153. Vandaar is het 10 minuten lopen (aangegeven met lichtgroene borden). Parkeren bij het kasteel is niet mogelijk.
Kosten
- volwassen € 8,50
- Beschermer Utrechts Landschap € 5,00
- kind t/m 12 jaar € 4,00
- junior Beschermer t/m 12 jaar € 2,50
- cursist* € 7,50
- gezin** € 15
* Speciaal tarief voor cursisten van het cursusproject
** Deze actieprijs geldt alleen tijdens de vakanties op vrijdag voor maximaal 4 personen waarvan minimaal één kind t/m 12 jaar
Reserveren
Reserveren is verplicht.
Duur
De rondleiding duurt 1,5 uur.
Toegankelijkheid
Niet geschikt voor bezoekers in een rolstoel of slecht ter been (omwille van trappen).
Toilet aanwezig
Honden
Honden zijn verboden.
Tip
Tot november wordt er maandelijks een natuurwandeling gegeven in het naastgelegen intieme kasteelpark. Er wordt met name ingegaan op de historische aanleg en de tuinornamenten van het enkele jaren geleden gerestaureerde, prachtige park.